Příběh o Alici a Alence

Od září 2018 v legendárním divadle SEMAFOR.

Alice a Alenka je muzikál pro celou rodinu.  Alice  se v noci před osmnáctými narozeninami vydá do světa za zrcadlo, aby pochopila a odpustila staré křivdy. Tam se setká se svým odrazem – Alenkou, která jí provede fantazií až ke šťastnému konci, aby Alice mohla vstoupit do dospělosti. Je to příběh o fantazii, o odrazech v zrcadlech a vodních hladinách, o tom, že voda nejen bere a škodí, ale také dává nový život a je třeba jí chránit.

Režie se ujme Ivo Šorman, který je jedním z nejlepších režisérů a dramatiků českého divadla.  Ivo spolupracoval s autorem hry, Milanem M. Deutschem na úspěšné hře Červený Kukiš. Tu uvedlo divadlo MANA v sérii vyprodaných přestaveních v r. 2017.

V muzikále zazní jak autorské písně Milan Deutsche, tak písně napsané autorkami hudby Simonou Maierovou, Nikol Fischerovou a jedna píseň od autorky Amy Winehouse.

Vstupenky do divadla Semafor naleznete ZDE

Předprodej je také na GoOut.cz.

“Miluji muzikály. Ale ne ty české, komerční, se kterými se roztrhnul pytel v posledních letech a jejich kvalita je kolísavá. Od dětství jsem poslouchal Semafor, později jsem jezdil do Londýna na Phantoma opery, Billyho Elliota, Sweenieho Todda a další. V mé nové divadelní hře s hudbou a zpěvem – což je asi lepší definice, než muzikál – jsem měl jeden hlavní cíl. Otisknout do ní svůj obdiv k Máchovi a Erbenovi, k Suchému a Werichovi. Poetiku a romantiku, kterou přináší lidové písničky a dnešní mladou generaci, bohužel, zcela míjí,” uvedl Milan M. Deutsch, autor námětu, scénáře a několika původních písní.
Jana Fabiánová

“Mám v tomto projektu tři krásné múzy. Simona Maierová, se kterou dlouhodobě spolupracuji na hudebním poli, složili jsme řadu společných písní a vydali i CD naší skupiny Xarisma je první z nich. Simona je vyjímečná osobnost, talentovaná zpěvačka, skladatelka a pianistka. Nikol Fischerová, jejíž hudbu miluji a stane se v muzikále vodní vílou a maminkou Alenky, nám věnovala do muzikálu svou píseň, která patří mezi mé nejoblíbenější z posledních let – Dravé ryby. Jana Fabiánová – zkušená zpěvačka a herečka, která má za sebou desítky muzikálových rolí, má nezaměnitelný sametový hlas a vážím si jí jako člověka. Je pokorná a skromná, ačkoliv by řadu českých “hvězdiček” strčila do kapsy. Úspěšně působí již 6 let v Los Angeles a nyní se vrací do Prahy,” dodává Milan Deutsch.